Собирач на влакна од машина за перење алишта

290.00 ден

Собирач на влакна од машина за перење алишта

Шифра 4821

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                        info.mkmarket.mk@gmail.com
Категорија SKU: 4821 Ознаки:

Опис

Корисен додаток на машината за перење што брзо и ефикасно ги отстранува влакната од домашни миленици и топчиња што се формираат на твојата облека за време на перењето.

Откако ќе ги ставиш алиштата во машината за перење или во сушара, сè што треба да направиш е да го вметнеш овој иновативен чистач и оставаш да го собере вишокот.

Филтерот ефикасно ги собира влакненцата и други ѓубренца од алиштата, осигурувајќи дека твојата облека ќе излезе од машината за перење без несакани влакна.

Ги одржува филтрите на машината за перење чисти, што може да ја подобри ефикасноста на машината и да ја намали потребата за поправки.

Филтерот за влакна ја извршува својата функција без да ја оштети твојата облека. Ефикасно и без напор ги отстранува влакната од домашно милениче, косата, како и сите несакани остатоци во машината за перење.

Покрај тоа што ефикасно собира влакна и мониста од облеката, оваа практична работа спречува формирање дамки од омекнувач на ткаенина.

Технички карактеристики:

  • Материјал: pp + полиестер;
  • Големина: 9,2cm x 17,5cm.