Хилта – Iskra RH1200-PLUS

6,490.00 ден

Хилта – Iskra RH1200-PLUS

Шифра 4541

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
    • На e-mail: info@mkmarket.mk
                          info.mkmarket.mk@gmail.com

Опис

Iskra RH1200-PLUS Хилта

• 230V~50Hz
• Јачина: 1200W (max)
• ударна снага: 4J
• Брзина: 800 obr/min-1
• број на удари: 4200 удари/min-1
• SDS Plus систем на бургија
• додатна рачка
• Прибор:
– 2 x длета  – 3 x бургии – 1 x штитник од прашина -сад за маст
• Max. капацитет на бушење:
– железо: Ø 13 mm
– бетон: Ø 28 mm
– дрво: Ø 40 mm
• Должина на кабел: 2m
• Во куфер
• Димензија (mm): 320 x 110 x 320
• Нето тежина: 6,5 kg
• Бруто тежина: 6,83 kg

• Гаранција 24 месеци