Кружна пила – Iskra GX-MC011 900W

6,990.00 ден

Кружна пила – Iskra GX-MC011 900W

Шифра 4545

Нарачај го производот директно на :

 • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
 • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
 • Chat на веб страната
 • Во inbox
 • На e-mail: info@mkmarket.mk
                      info.mkmarket.mk@gmail.com
Категорија SKU: 4545 Ознаки:

Опис

Кружната пила Iskra GX-MC011 900W може да се пофали со моќни сечила со дијаметар од 125 mm. Длабочината на сечење под агол од 90 ° е 45 mm. Практичниот куфер овозможува лесен и брз транспорт, додека удобниот зафат го спречува заморот.

Двата контра ротирачки пили се одлични за сечење на иверка и други материјали кои се подлозни на крзање

 • 2 универзални ножеви
 • куфер

ТЕХНИЧКИ ПОДАТОЦИ:

 • Напон: 230-240V ~ 50Hz
 • Моќност: 900W (макс)
 • Без оптоварување : 0-4500 вртежи во минута
 • Дијаметар на сечивата: Ø 125 mm
 • Длабочина на сечење (макс): 45 mm
 • Должина на кабел: 1.8m

2 години гаранција