Метално гребло за чистење лисја

490.00 ден

Метално гребло за чистење лисја

Шифра 4718

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                        info.mkmarket.mk@gmail.com
Категорија SKU: 4718 Ознака:

Опис

Овој производ е идеален за собирање паднати лисја и друг отпад во градината, што го олеснува одржувањето на чист и уреден двор.

Пред да пристигне пролетта, можеш да го користиш ова метално гребло за да ја исчистиш градината од зимските остатоци и да ја подготвиш почвата за садење нови растенија.

Металното гребло може да биде корисно во текот на целата година за различни градинарски задачи, вклучувајќи собирање отпадоци, израмнување на почвата и други задачи кои бараат ракување со земја и материјали.

Ергономски дизајнираните метални рачки и обликот на греблото го олеснуваат користењето, намалувајќи го напорот при работа во градината.

Металното гребло овозможува брзо и ефикасно собирање на паднатите лисја во градината, што ти заштедува време и напор во текот на есента.

Изработено од метал, ова гребло е исклучително издржливо и може да трае долго време, што го прави долгорочна инвестиција за твојата градина.

Интересен склоплив дизајн, кога не се користи се склопува за помалку да фаќа простор.

Технички карактеристики:

  • Материјал: метал;
  • Димензии: 40 x 40 cm.
  • Греблото доаѓа без дрвената рачка