Сет алати од 85 парчиња во метална кутија

7,200.00 ден

Сет алати од 85 парчиња во метална кутија

Шифра 2513

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                        info.mkmarket.mk@gmail.com
Категорија SKU: 2513 Ознаки:

Опис

Сет од 85 професионални парчиња на алати спакувани во високо квалитетна метална кутија на 5 нивоа

Алатите се изработени од хром-ванадиум, со анатомски гумирани рачки

 

18 pieces 1/2″ Dr. Sockets: 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 27, 30, 32mm
1 piece 1/2″ Dr.72 Teeth Quick Release Ratchet Handle
1 piece 1/2″ Dr.x5″ Extension Bar
2 pieces 1/2″ Dr.x10″ Extension Bar With 3-way Adaptor
1 piece 1/2″ Dr. Universal Joint
12 pieces 1/4″ Dr. Sockets: 4, 4.5, 5, 5.5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13mm
1 piece 1/4″ Dr. 72 Teeth Quick Release Ratchet Handle
1 piece 1/4″ Dr.x4″ Extension Bar
6 pieces 1/4″ Socket Bits
1 piece Screwdriver Handle
1 piece Long Nose Plier 6″
1 piece Wire Cutter 6″
1 pieces Measuring Tape 3M
1 piece Zinc Alloy Cutter
10 pieces Blade
5 pieces Screwdrivers: 5×100, 6×100, 8x150mm, PH1X100mm, PH2X100mm
1 pieces Water Pump Plier 10″
1 piece Lock Piler 10″
9 pieces Hex Keys: 1.5, 2, 2.5, 3, 4, 5, 6, 8, 10mm
10 pieces Spanners: 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 17, 19mm
1 piece Metal Box Cantilever 5 Tier