Професионална алатка за калемење

870.00 ден

Професионална алатка за калемење

Шифра 3893

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                        info.mkmarket.mk@gmail.com
Категорија SKU: 3893 Ознаки:

Опис

Клонирајте и исечете овошни дрвја лесно користејќи само една алатка!

Замислете одново и одново клонирање на омилените овошни дрвја   градинарски ги во секунди користејќи само една алатка. Толку е моќна оваа професионална алатка за калемење градина!

Функција 2 во 1 – Вклучува сечило за сечење и калемење гилотина. Прво, тоа ви овозможува да ги исечете вишокот лисја и гранчиња и да ги подготвите растенијата за калемење. Второ, тогаш можете да направите прецизно сечење на залихата за калемење со специјалната гилотина за калемење.

3 заменливи сечила за сечење на калемење- (Ω-сече У-сече V-сече) може да направи прецизно и чисто сечење.

Сечило за чистење со совршена дебелина (дебелина 1/8) – е идеален за сечење лисја, гранчиња и стебла без промена на алатот

Соодветен дијаметар- Способен да го исече гранчето на растенијата за калемење во дијаметар 3/16 ″ ~ 17/32. Исечоците на две стебла ќе се вклопат совршено заедно за максимален контакт со камбиум, значително подобрување на стапката на преживување.

Ножеви од јаглероден челик SK5 – Подолготрајна сила