Безжична шрафилица

870.00 ден

Безжична шрафилица

Шифра 2512

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                        info.mkmarket.mk@gmail.com
Категорија SKU: 2512 Ознаки:

Опис

Мала големина, лесна за носење

Ергономска рачка со облога од мека гума, издржлива и удобна

Индикатор за капацитет на батерија

LED светлина со која полесно може да се работи

Прекинувач напред/назад

Влезен напон и фреквенција: 100-240V, 50-60Hz

Мотор: DC 3.6V

Чак: 1/4 “= 6.35mm

Номинална брзина: 220rpm

Тип на батерија: Ni-Cd

Капацитет на батеријата: 600-800mAh

Струја на полначот: 300mAh

Време на полнење: 2 часа

Максимален вртежен момент: 5Nm

Ротирање: Две насоки

Тип на приклучок: ЕУ

Излезно вратило: 2cm

Типови битови на шрафцигер: CRV -PH1, CRV-PH2, CRV-4, CRV-6

Се користи за: домаќинство, дупчење дрво и фиксирање метал, прицврстување и отпуштање навртки, поправка на компјутер, брава на врата итн.