Сет за попаравка на пластични предмети со топла спојка

1,790.00 ден

Сет за попаравка на пластични предмети со топла спојка

Шифра 3894

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                        info.mkmarket.mk@gmail.com

Опис

Сет за лепење – заварување на пластични предмети со метална, топла спојка. Поправа најмалку 98% од пластиката на пазарот. Совршен за поправка на автомобилски браник, контролна табла, држач за светилка, спојлер, рачки, фарови, пластични крила и најразлични пластични делови за автомобил и мотоцикл итн.

-Брзо загревање: Изберете ги точните спојници, вметнете го месинганиот држач, притиснете го копчето за вклучување, 1-2 секунди за брзо загревање, оставете ја спојницата полека да се стопи во пластичните делови, спречете ја спојката да помине низ пластичната табла. Опремен со светло на предната страна на нашата пластична машина за заварување, операцијата е поудобна и побезбедна.

Сигурен квалитет: Спојот од нерѓосувачки челик нема да рѓосува и 4 типа на спојници за да ги задоволат вашите различни потреби. Дизајнот на брановидна главица го максимизира товарот. Вратете ги скршените делови, продолжете го неговиот животен век. Брзо и лесно се заварува во пластиката. Силен за шок и извртување по поправка.

Лесно ракувањe:  Ергономски дизајн, погоден за дланка. Гумената рачка има удобно држење и нема да се чувствува уморно држејќи се долго време. Брзо и лесно ракување.

Сетот содржи: Пластичен заварувач, клешти, помошен нож, торбичка за носење, 200 спојници со различен дизајн од 0.6 и 0.8 мм