Универзална клешта со синџир

590.00 ден

Универзална клешта со синџир

Шифра 4701

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                        info.mkmarket.mk@gmail.com
Категорија SKU: 4701 Ознаки:

Опис

Синџирот од високо јаглероден челик и телото на стегачот се цврсто поврзани со процесот на занитнување и не се лесно да се деформираат.
Погоден за различни работни барања, индустриско одржување и одржување на возилото.

Заклучување на синџирот, прилагодлива должина на ланецот, практично стегање за да се исполнат различни ситуации на употреба.

Завртете ја навртката за да ја прилагодите големината на отворот. Колку е пократка ротирачката шипка, толку е поцврсто стегањето на главата на клештата, а колку е подолга ротирачката шипка, толку е поголем отворот на главата на клештата.

Притиснете ја рачката, клештата автоматски се отвораат, што е погодно и заштедува труд. Пружината со висока јачина, поврзувачката прачка со механичка динамика поврзува две рачки, а повратната пружина со висока јачина е погодна и заштедува труд.

Спецификации:
Материјал: Високо јаглероден челик
Должина на синџир: околу 450 mm/17,71 инчи

Видео: https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=VrIHhEYjLOU