Апсорбер за влага за во гардеробер

390.00 ден

Апсорбер за влага за во гардеробер

Шифра 4825

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                        info.mkmarket.mk@gmail.com
Категорија SKU: 4825 Ознака:

Опис

Апсорберот ефикасно ги елиминира непријатните мириси предизвикани од влагата, правејќи ги твоите плакари посвежи и попријатни.

Брзо и рамномерно ја апсорбира вишокот на влага, заштитувајќи ја твојата облека и другите предмети од штетните ефекти на влагата, како што се оштетување на ткаенината.

Зачувај го квалитетот на твојата гардероба и чевли со помош на кутија која ја спречува влагата, продолжувајќи ја нивната свежина и употребливост.

Безбеден и лесен за употреба – само стави ја кутијата во плакарот и уживај во свежината без непријатни мириси и влага.

Едноставен и без мака за употреба, абсорберот за влага не бара комплицирано поставување или одржување. Само стави го во твојот гардеробер и остави го да ја направи својата магија. Чувајтги твоите алишта да мирисаат свежо и да се чувствуваат суви со овој суштински додаток на твојот плакар.

Технички карактеристики:

  • Тежина на артиклот: 0,197kg;
  • Големина на производот: 6 x 13,3 cm;
  • Материјал на производот: TPR+PP+калциум хлорид.