Перница и подлога за акупресура

1,190.00 ден

Перница и подлога за акупресура

Шифра 3784

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                        info.mkmarket.mk@gmail.com

Опис

Комплетот од акупресурна подлога и перници за вратот е ефикасен, достапен и природен домашен лек за болки во мускулите, стрес, несоница и многу повеќе. Удобниот кревет од пена и перницата за вратот имаат пластични игли кои покриваат илјадници акупресурни точки. Додека лежите и се одморате на душекот, вашата глава и врат се целосно поддржани додека примате терапија со акупресура дома. Слично на третманите со акупунктура, акупресурната терапија ги активира точките на притисок долж меридијанските линии на вашето тело, стимулирајќи и промовирајќи заздравување. Овој процес го подобрува протокот на крв, помагајќи му на телото да ги ослободи токсините и промовира закрепнување на мускулите – идеално за после тренинг или за време на  сесија по јога. Бидејќи вашето тело ослободува ендорфин од акупресурата, помага да се намали болката во тесните области како грбот, вратот и стапалата. Може да се користи и додека седите на бирото или на каучот. Поставете ги стапалата на неа кога седите за да ви помогне да ги смирите уморните стапала на крајот од долгиот ден или легнете на стомак за да помогнете во варењето. Подлогата е изработена од 100% памук и еко пена од растителна основа, која може да се пере рачно за удобна, долготрајна подлога за релаксација. Подлогата е со димензии 25″L x 15-3/4″ W, а перницата е 14-1/4″L x 4″H, обезбедувајќи целосна покриеност на грбот за повеќето корисници. Започнете со 10 минути и работете до 20 или повеќе за да ги искусите целосните придобивки!
НАМАЛУВАЊЕ НА БОЛКАТА – Природно намалете ја мускулната напнатост, болките во грбот и главоболките со едноставно легнување на душекот дневно 10-30 минути. Акупресурата ослободува ендорфини кои ја блокираат болката и помагаат да се релаксираат мускулите на грбот, вратот и стапалата

ЦЕЛОСНА ПОДДРШКА – Ублажената пена подлога е доволно голема за да го собере целиот грб, и за разлика од многуте душеци што го покриваат само грбот, овој комплет вклучува перница покриена со акупресурни точки за потпора на вратот и похолистичко ослободување од болка.

РЕЛАКСАЦИЈА и ОЛОБОДУВАЊЕ НА СРЕС – Легнете и опуштете се на овој „кревет со игли“ за да ги масирате точките под притисок кои помагаат да се ослободат затегнатите мускули и да се ослободи од стресот. Користете го пред спиење за да го подобрите одморот и да ја намалите несоницата

ЗГОЛЕМЕНА ЕНЕРГИЈА и ЦИРКУЛАЦИЈА – Илјадници акупресурни точки ги стимулираат нервите и ја подобруваат циркулацијата на крвта за зголемена енергија и побрзо обновување на мускулите, што го прави одличен за корисниците кои секојдневно седат на маса, како и за активните поединци и спортистите

ВИСОК КВАЛИТЕТ – Изработен од 100% дебел памук и еко пена од растителна основа, акупресурната мат има 6.210 акупресурни точки; перницата за вратот има 1.782 акупресурни точки