Преносна подлога за шиатсу масажа и загревање

1,490.00 ден

Преносна подлога за шиатсу масажа и загревање

Шифра 3800

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
    • На e-mail: info@mkmarket.mk
                          info.mkmarket.mk@gmail.com

Опис

Подлога за масажа и загревање за Вашиот автомобил, дом или канцеларија.

Одговара на сите положби за седење и лежење … (фотељи, седишта во автомобил, столици, лежалки и др.)

Подлогата е опремена со адаптер за домашна или канцелариска употреба и кабел-приклучок за запалка за во автомобил

Масажни области: врат, рамeници, горниот дел од грбот, долниот дел на грбот, половината, колковите, бутовите

Масажни техники: 5 различни програми со 5 различни вибрациски мотори вградени во поставата
– целосна или делумна масажа, со можност за прилагодување на времетраењето: 15/30/60мин.
– фреквенции на вибрација на движење прилагодена со движењето на телото
– програми за различни зони на телото, менување на масажниот ритам и интензитет

Инфра-црвените топлински вибрации кои ги олеснуваат болките можат да бидат вклучени или исклучени

Материјал: полиестер, издржливи ткаенини, метаболички сунѓер

Контрола со далечински управувач

Лесна и пренослива, за во автомобил, работа, на одмор или дома

Придобивки од масажната подлога:
– Релаксира и го намалува стресот
– Ја олеснува мускулната тензија
– Ја подобрува циркулацијата на крвта
– Помага при намалување на целулитот
– Ослободува од вкочанетост