Стап за планинарење

440.00 ден

Стап за планинарење

Шифра 3306

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                        info.mkmarket.mk@gmail.com
Категорија SKU: 3306 Ознака:

Опис

Високо квалитетен алуминиумски стап за одење, идеален за планинарење, трекинг и помош при онеспособеност.

Стапот е дизајниран за долготрајно експлатирање и товар, ултра издржлив е, изработен од композитен алуминиум.

Практичен и преносен е, бидејќи може лесно да се расклопи, кога е расклопен завзема многу малку простор и без проблем може да го сместите во вашата чанта или ранец.

Стапот се состои од 4 дела и должината може да се прилагоди по желба.

Вграден анти-шок амортизер.

Благодарение на ергономската рачка многу е пријатен на раката, а има и додатен каиш за фиксирање.

Висина од 51 до 110 cm