Улична соларна LED светилка – W789B-6

1,690.00 ден

Улична соларна LED светилка – W789B-6

Шифра 3878

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                        info.mkmarket.mk@gmail.com
Категорија SKU: 3878 Ознаки:

Опис

Соларна светилка наменета за улично осветлување со вграден сензор за движење

Водоотпорна, изработена од висококвалитетни материјали

Три режими на осветлување.

Автоматско активирање кога надвор е темно.

Соларен панел на горната страна која сончевата енергија ја претвора во електрична.

Наменета за осветлување на улица, двор, тераса, паркинг, влез на зграда,

Покрива до 250m2

Батерија 4500 mAh

Домет на PIR сензорот за движење: 5-10m

Работа: 2 часа постојано светло или 12 часа кога е во мод да се пали само при движење

Димензии: 61 x 16 x 4.5 cm