Соларна ЛЕД светилка BK-818-6

570.00 ден

Соларна ЛЕД светилка BK-818-6

Шифра 3799

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                        info.mkmarket.mk@gmail.com
Категорија SKU: 3799 Ознака:

Опис

Опис: – Широка примена: IP65 надворешни соларни светла, погодни за градини, базени, огради, дворови, патеки, скали, надворешни ѕидови, итн., отпорни на топлина, отпорни на временски услови, нема потреба да се грижите за оштетување.
Автоматско вклучување: PIR сензорот за движење може да го скенира постојано движечкиот објект или лице. Кога некој ќе се појави во областа, светлото автоматски ќе се вклучи
Соларна светлина: На сончевата светлина му требаат 6 часа соларно полнење во текот на денот и 10 часа нормално функционирање во текот на ноќта. Нема потреба од жици, што ви дава економичен, ниско-јаглерод и еколошки живот.
Брзо полнење: Полнењето на соларни панели зависи од времетраењето на светлината и временските услови. Колку е посилно сонцето, толку е пократко времето на полнење. Во облачни или дождливи денови, ефикасноста на батеријата се намалува, што резултира со пократко време на осветлување
Висококвалитетен материјал: висококвалитетни ламби, широк опсег на осветлување, што ви обезбедува одлично осветлување.
Функција за индукциски аларм (само светла, без звук): светлото автоматски ќе светне кога некој ќе влезе во индукцискиот опсег ноќе.

6 ЛЕД диоди

Соларен панел

Сензор за движење со агол на осетливост 120 степени

Растојание за детекција на сензорот: 5-8 м

Моќност 20 W