Соларно декоративно дрво за осветлување

590.00 ден

Соларно декоративно дрво за осветлување

Шифра 3857

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                        info.mkmarket.mk@gmail.com
Категорија SKU: 3857 Ознаки:

Опис

Соларно дрво со 6 гранки на кои се поставени лед светилки

Прекрасна декорација за вашиот двор или градина.

Гранките се еластични, светулките танцуваат на ветер.

Соларен панел преку кој се напојуваат со енергија светилките, време на полнење 4-6 часа, време на работа 8-10 часа.

Автоматско палење и гаснење на светилките во зависност од надворешната дневна светлина.

Лесно за инсталација и поставување

Водоотпорни, отпорни на дожд, снег, може да издржат и посилен ветер и невреме.

Создадете романтична атмосфера во вашата градина.

Висина: 75 cm

Дијаметар на светилка: 2 cm.

6 светилки – гранки на едно стебло