Сет од 4 соларни подни светилки

790.00 ден

Сет од 4 соларни лед светилки

Шифра 3344

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                        info.mkmarket.mk@gmail.com
Категорија SKU: 3344 Ознаки:

Опис

LED светилките со соларна енергија акумулираат и складираат чиста енергија во текот на денот за да овозможат над 10 часа осветлена моќ ноќе.

Лесно склопување и монтирање – закачете ги вклучените колци и монтирајте ги дисковите на земја. Колот со четири агли ја одржува стабилноста и го елиминира случајното исфрлање на производот на пр. за време на косење или кога милениците и децата си играат наоколу.

Светлата на дискот може рачно да се исклучат со кликнување на копчето за прекинувач што се наоѓа на долниот дел од производот.

Дизајнот отпорен на влага гарантира дека светлата на дискот остануваат непроменети дури и по силен дожд. Нашиот производ исто така не користи електрична енергија – дополнителен бонус што се однесува до безбедноста и економичноста

Издржлива конструкција за долготрајна употреба. Металната обвивка е отпорна на ‘рѓа, лесна и издржлива.

Напон 4 W, 1.5 V

Димензии: 10 x 10 x 2.4 cm