Трипод сет за професионални видеа

890.00 ден

Трипод сет за професионални видеа

Шифра 4382

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                        info.mkmarket.mk@gmail.com
Категорија SKU: 4392 Ознаки:

Опис

Микрофонот се одликува со широк опсег на прием на звук и моќна технологија за поништување на шум, плус висококвалитетна микрофонска капсула за висококвалитетно снимање.

6500K LED светло: 49 парчиња светилка ја обезбедува светлината од 6500K и излезна моќност од 5W, напојувана со 2 парчиња АА батерии (не се вклучени), за посветло и униформно видео осветлување.

Универзална држач за телефон: Опсегот на стегање на држачот на телефонот е околу 5,4-8,3 см, што е доволно широко за најчесто користените паметни телефони. Горниот држач  овозможува брзо монтирање на микрофонот и LED светлото.

Рачка за статив со двојна употреба: Дизајниран со преклоплива рачка, стативот е за држење во рака и поставување на масата, ергономски дизајнираната форма го прави држењето поудобно.

Комплетот е дизајниран за снимање видео за паметни телефони со микрофон TRRS приклучок од 3,5 мм, универзален за правење блогови, интервјуа, пренос во живо, видео разговори и многу повеќе.