Паметен роботски држач за мобилен телефон

790.00 ден

Паметен роботски држач за мобилен телефон

Шифра 3400

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                        info.mkmarket.mk@gmail.com
Категорија SKU: 3400 Ознаки:

Опис

Максимизирајте ја способноста на камерата на вашиот паметен телефон со следење објекти од 360 степени, паметно снимање и многу други функции.

Режимот за следење лице може автоматски да го препознае вашето лице, каде и да одите, следи. Поставете ги вашите пози по желба и почнете автоматски да фотографирате или да снима видео.

Хоризонтална ротација, без мртов агол за автоматско следење. Вграден иновативен алгоритам, функција за снимање на цели во реално време, следење на поместувањето на предметите и автоматско снимање интересни слики.

Следење лице и интелигентно фотографирање: телефонот се ротира за 360° за да ве следи и да ве држи центриран во кадарот кога снимате видео или фотографирате, правете селфи и сл. Совршено е за блогирање, видео во живо, семеен одмор итн.

Работи на батерии

Со телефонот се поврзува преку bluetooth и се користи апликација за негово користење.