Аларм за врати и прозорци

250.00 ден

Аларм за врати и прозорци

Шифра 3889

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                        info.mkmarket.mk@gmail.com
Категорија SKU: 3889 Ознака:

Опис

Ултра практичен и компактен аларм за врати и прозорци

Магнетниот сензор го детектира секое влегување низ вратата или прозорецот.
Идеален чувар на вашиот дом или автомобил од крадци каде и да се наоѓате, ве заштитува вас и вашиот дом/автомобил.

Без жици и кабли, без дупки, без комплицирана инсталација.  Се што треба е да го прикачите или залепите. Работи на батерии.

Едноставно поставете го главниот сензор на вратата или прозорецот и поставете го другото парче од главниот сензор на рамката на вратата или прозорецот со лепливата лента (која е вклучена во сетот)
Има копче за Вклучување/Исклучување: Кога е Вклучено, сензорот испраќа аларм доколку некој ја отвори вратата или прозорецот.

Јачина на алармот 90 dB.
Работи на 3 LR44 батерии.