Универзален туш – додаток за чешма

590.00 ден

Универзален туш – додаток за чешма

Шифра 3753

Нарачај го производот директно на :

 • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
 • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
 • Chat на веб страната
 • Во inbox
 • На e-mail: info@mkmarket.mk
                      info.mkmarket.mk@gmail.com

Опис

Овој додаток за туширање е идеален за секојдневно миење раце и лице. Со својот прилагодлив млаз, овозможува прецизно плакнење и темелно чистење, со што се обезбедува свежина и хигиена.

Овозможува лесно миење садови, што го олеснува одржувањето на хигиената во кујната или бањата.

Ергономски дизајниран и многу удобен за држење, можеш да чистиш, да ја миеш косата, да го капеш бебето, со нежен млаз вода што делува како туш или капки дожд и не предизвикува капење вода во очите.

Не мора да го виткаш ‘рбетот додека го бањаш твоето домашно милениче, наместо тоа стави го во мијалник за поудобно искуство.

Флексибилното црево за туширање се прилагодува на твоите потреби и се враќа во првобитната форма!

Лесна инсталација без дополнителни делови, постави го додатокот за чешма и рачката за менување на млазот во неколку чекори.

Држач за ѕид – За да не се прави неред околу мијалникот, држачот за туш може да го закачиш на ѕид без никакво дупчење.

Еластично црево – Флексибилното црево за туширање се прилагодува на твоите потреби и се враќа во првобитната форма.

Полесно миење на косата – Брзото миење на косата никогаш не било полесно со овој туш – додаток.

Технички карактеристики:

 • Материјал: ABS материјал и хром
 • Должина на цевката: 150 см
 • Големина на сноп: 70 × 95 mm
 • Големина на вентилот за славина: 48 × 22 mm
 • Големина на рачката за туширање: 63 x 110 x 20 mm
 • Дијаметар на интерфејс: G1 / 2

Пакетот содржи:

 • 1x глава за туширање
 • 1x вентил за славина
 • 1x цевка
 • 1x држач за рачка за туширање