Телескоп – дурбин

670.00 ден

Телескоп – дурбин

Шифра 3759

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
    • На e-mail: info@mkmarket.mk
                          info.mkmarket.mk@gmail.com
Категорија SKU: 3759 Ознака:

Опис

Идеален е за спортски и рекреативни настани. Дизајнирана оптичка леќа со двоен фокус за попрецизно зголемување на мали предмети на далечина.

Монокуларен телескоп наменет за дневен/ноќен зум 40×60
Карактеристики:
Супериорен пренос на светлина и осветленост
Моќен, ултра компактен и ултра лесен
Колку е поголема објективната леќа, толку повеќе светлина влегува во двогледот и сликата е посветла
Забелешка:
Дневно ноќно гледање. Ќе ви помогне да ги гледате работите при слаба осветленост, не ви помага да ги гледате работите во темнина. (Не може да се користи ноќе!)
Спецификации
Зголемување: 40x
Поле на гледање: 1500 М/ 8000 М
Дијаметар на леќата за очи: 15 mm
Целен дијаметар на леќата: 40 mm
Монокуларна големина: 150 x 50 mm