Склопливо преносно столче

790.00 ден

Склопливо преносно столче

Шифра 4243

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                        info.mkmarket.mk@gmail.com

Опис

Преклопната столица што може да се развлече е дизајн на структура на рибни лушпи и изработена од висококвалитетна пластика, што и дава на столицата извонредна цврстина и сигурност. Капацитетот на носивост достигнува 120 кг.
Преклопната столица што може да се повлече е прилагодлива. Можете да го прилагодите на најудобната висина која се движи од 7 до 45 cm. Затоа, оваа телескопска преклопна столица е најдобриот избор и за возрасен и за дете!
Преносливата преклопна столица тежи само 1 kg и е со дијаметар 25 сm. Можете лесно да ја ставите во вашиот ранец/багаж или во автомобил. Оваа столицата е лесна за носење во рака или закачување на рамо. Совршен е за употреба за кампување, риболов, планинарење, лов, пикник, скара, дневна соба, спална соба и бања.
Лесната телескопска столица е изработена од високомолекуларен полипропилен. Температурниот опсег на полипропилен е -30 ℃, до 80 ℃. Тој е отпорен на киселина, алкали, сол и други органски растворувачи. Затоа, телескопската столица може да се користи и во средини со ниска и висока температура, има добра водоотпорност и лесно се чисти.