Попуст!

Стегач за стабилизација на колено со подлога за патела

Original price was: 440.00 ден.Current price is: 290.00 ден.

Стегач за стабилизација на колено со подлога за патела

Шифра 3349

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                        info.mkmarket.mk@gmail.com

Опис

Стегач за колено со компресивен дизајн кој ја намалува болката во коленото и ја зголемува циркулацијата на крвта

Овозможува соодветна потпора и помош при вежбање, трчање, планинарење и сл.

Има две еластични траки со кои се овозможува целосна стабилизација на коленото.

Се препорачува превентивно користење кај спортисти или кај луѓе со болка во колената

Со висококвалитетните материјали, е дизајниран да трае и да ви помогне да се вратите на вашиот активен животен стил.

Билатералните спирални држачи нудат дополнителна поддршка за зглобот на коленото, помагајќи ви да избегнете екстремни ротациони движења и повреди. Плус дополнителната подлога за патела во облик на крофна помага да се спречи абнормалното следење на пателата и го намалува притисокот врз неа.

Нашиот дизајн за затворање со јамка со спротивно прицврстување овозможува лесно нанесување, оптимално вклопување и дополнителна стабилизација.

Универзална големина – прилагодливиот ремен нуди флексибилност за прилагодување на затегнатоста, одговара за големина од 13-16 инчи во обемот на коленото кај пателата со целосно издолжено колено.