Коректор за подгрбавеност

490.00 ден

Сензор – коректор за подгрбавеност

Шифра 4703

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                        info.mkmarket.mk@gmail.com

Опис

Сензор – коректор за подгрбавеност

Коректорот има вграден сензор кој ја регистрира неправилната положба на телото

Доколку грбот – ‘рбетот е свиткан повеќе од 25 степени, коректорот почнува да вибрира

Се прецврстува со ергономски каиши, погодни за сечија големина

Може да се носи и под облеката, не се приметува

Работи на батерии, кои може да траат 10 – 15 дена

Идеален за деца, но и за возрасни

Доволно е да се носи 2 часа во денот, во рок од 3 недели како би се стекнало правилно држење на телото