Појас за кичма – Cooper fit

740.00 ден

Појас за кичма – Cooper fit

Шифра 3471

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                        info.mkmarket.mk@gmail.com

Нема на залиха

Опис

Уживајте во поддршката и олеснувањето што ги нуди овој појас. Неговата јачина обезбедува поголема самодоверба и oлеснување за време на движењето. Може да се носи под секојдневна облека.

Прилагодливите ремени Ви овозможуваат да најдете сопствено прилагодување, кое најдобро Ви одговара на вас, за правилно држење и континуиран комфор. Ткаенината од кој е направен дозволува слободен проток на воздух, не ја задржува влагата од потење и нема непријатен мирис.

Неговиот уникатен дизајн обезбедува поголема мобилност, лесно движење, цврста потпора на долниот дел на грбот и кичмата,.

Прилагодлив затегач на половината, има прилагодливи ремени за сигурно затворање, на двојниот појас што овозможува целосен опсег на движење, помагајќи во поддршката и подобрувањето на држењето на телото.

Додатен пластичен дел за поголема мобилност доколку го користите пост оперативно или доколку имате повреда на грбот.

Силиконски гел кој може да се користи за топла или ладна терапија, со едноставно загревање или ладење на гелот и вметнување во појасот.

Главни придобивки на појасот:

4 вградени стабилизирачки потпори
Безбедно затегање со двоен појас
Ткаенината со високи перформанси, која лесно дише, и додатоци од бакар кој ја упиваат непријатната миризба.
Овозможува целосен опсег на движење, додека го поддржува долниот дел на грбот.
Може да се носи под или над облеката.
Стандардна величина, се прилагодува.

Материјал на појасот: Надворешниот дел: 100% полиестер, среден: 100% синтетичка гума, внатрешен: 100% полиестер, Материјал на лентите: 85% полиестер, 15% спандекс, за подобра издржливост.

Видео: https://www.youtube.com/watch?v=uL3j10cNLxQ