Магнетен појас за потпора за грбот и кичмата

690.00 ден

Магнетен појас за потпора за грбот и кичмата

Шифра 4552

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                        info.mkmarket.mk@gmail.com

Опис

Подобрете го вашето држење со ортопедски дизајнираниот магнетен појас.

Енергетска поддршка со магнетно поле помага во спречување на хронична болка во вратот и грбот!

Појасот содржи 12 Гаусови магнети

Материјал: Мешавина од полиуретан-гума, неопрен, еластична ткаенина

12 стратешки поставени магнети се насочени кон ‘рбетот и лумбалниот регион

Универзален дизајн за мажи и жени

Поддржувачкиот дизајн помага да се поправи лошото држење на телото

Ги повлекува рамената наназад, го исправа вратот и го усогласува ‘рбетот

Магнетите помагаат да се смират болките во ‘рбетот и лумбалниот предел

Невидливо под облеката

Достапни големини: L / XL или XXL / XXXL

Дополнителни информации

Одберете големина:

L / XL, XXL / XXXL