Стегачи за колена со метална пружина

790.00 ден

Стегачи за колена со метална пружина

Шифра 3897

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                        info.mkmarket.mk@gmail.com

Опис

Ги ублажуваат болките од повреда на менискус, тендинитис, остеоартритис, хондромалација, лигаментарни повреди итн.

Го намалуваат притисокот врз колената, ги стабилизираат колената и ги зацврстуваат

Поддршка на пателата (чашката) на коленото со компресија за олеснување на болката и закрепнување од повреди

Поддршка за кревање тешки предмети – ја подобруваат целокупната јачина на колената; доколку сте изложени на кревање тежина постојано, стегачите олеснуваат тежина дури до 40кг.

Дополнителна поддршка и баланс при трчање, спортување, правење вежби со клекнување, искачување планини, велосипедизам, вршење на секојдневните активности итн.

Може да се носат под или врз облека

Лепенки за прилагодување и прицврстување

Метални пружини на задниот дел на стегачите поставени на пластична основа

Материјал: цврст и издржлив неопрен, кожата дише слободно

Наменети за мажи и жени

Димензии: 320 х 630mm

Универзална големина