Електричен пиштол за лемење на електрика

790.00 ден

Електричен пиштол за лемење на електрика

Шифра 4724

Нарачај го производот директно на :

 • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
 • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
 • Chat на веб страната
 • Во inbox
 • На e-mail: info@mkmarket.mk
                      info.mkmarket.mk@gmail.com
Категорија SKU: 4724 Ознаки:

Опис

Рачната термичка алатка е сигурен партнер за лемење со моќност од 60W. Оваа моќна алатка обезбедува висока ефикасност и прецизна контрола на температурата, овозможувајќи им на корисниците да постигнат совршени резултати во секој проект за заварување.

Овој рачен пиштол за лемење од 60W е идеален за професионални кои бараат високо ниво на прецизност, контрола на температурата и брза ефикасност при различни проекти за заварување.

Лесна за употреба и разноврсна при ракување со различни материјали.

Со можност за прилагодување на температурата, оваа алатка е идеална за заварување на различни материјали како метал, пластика или дрво. Ова ја прави корисна за различни проекти и задачи.

Со својот надворешен дизајн, оваа термичка алатка е лесна за носење и употреба на различни места. Преносливоста и практичноста го прават идеален за работа на терен или работилници.

Оваа алатка е разноврсна и погодна за различни видови заварување, овозможувајќи им на корисниците лесно да ракуваат со различни материјали и проекти.

Со моќност од 60W, оваа термална рачна алатка обезбедува моќен извор на топлина за брзо и ефикасно заварување, што го прави процесот на работа побрз и поефикасен.

Опремена со термичко прилагодување, оваа алатка им овозможува на корисниците прецизно да ја контролираат температурата, прилагодувајќи ја на специфичните барања на секој проект за заварување.

Технички карактеристики:

 • Големина на производот: 20,5 x 17 cm.
 • Материјал: ABS + легура;
 • Моќност: 60 W;
 • Напон: 220 V;
 • Работна температура: 480-600 степени Целзиусови;
 • Време на загревање: 2-4 минути;
 • Погоден за жица: 0,8-1,2 mm.