Ретро радио со соларно полнење

1,100.00 ден

Ретро радио со соларно полнење

Шифра 6049

Нарачај го производот директно на :

 • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
 • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
 • Chat на веб страната
 • Во inbox
 • На e-mail: info@mkmarket.mk
                      info.mkmarket.mk@gmail.com
Категорија SKU: 6049 Ознаки:

Опис

Ова радио има стилски ретро дизајн. Вграден звучник во центарот. Вграден страничен фенер. А вградената батерија ќе ви овозможи да го понесете со себе било каде, а сончевиот панел ќе ви помогне да ја полните оваа батерија. Исто така постои и оддел за батерии. УСБ / СД слотовите ви овозможуваат да репродуцирате омилена музика и аудио книги од флеш-уреди во MP3 формат.

Радиото е особено погодно за кампување, шетање во природа, во вила, дома, во гаража и сл. Не ви треба напојување за да слушате музика насекаде.

Спецификации:

 • Bluetooth Радио конекција
 • Прилагодување на јачината на звукот
 • Вграден индикатор за полнење
 • LED светла
 • FM / AM / SW
 • USB
 • Картичка TF
 • Звучник
 • Фенер
 • DC 6V IN со кабел вклучен во пакувањето
 • Излез од еднонасочна струја 4V
 • Соларен панел
 • Антена
 • СОС-функција со држење на копчето за репродукција / пауза 3 секунди
 • Можност за напојување со 3V батерии (2 парчиња x UM – 1)

Карактеристики:

 • Стилски ретро дизајн
 • Соларен панел
 • Вклучена батерија
 • ЛЕД светилка
 • MP3