Попуст!

Соларна WiFi IP надворешна камера

Original price was: 7,900.00 ден.Current price is: 5,490.00 ден.

Соларна WiFi IP надворешна камера

Шифра 2046

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                        info.mkmarket.mk@gmail.com
Категорија SKU: 2046 Ознаки:

Опис

Дали сакате далечински да ги следите областите каде што нема извор на енергија, но не сакате редовно да ги полните вашите камери? Потребна е само WiFi конекција и веќе можете да ја следите сликата на камерата, а соларниот панел ќе се грижи за напојувањето на уредот.

Карактеристики:

Извор на енергија: Сончева енергија/литиумска батерија;

Wifi мрежа, далечинско гледање видео преку компјутер или мобилен телефон;

До сликата на камерата може да се пристапи од далечина со помош на апликација (до апликацијата може да се пристапи со скенирање на QR-кодот на кутијата)

Можно е снимање на Micro SD картичка (макс. 64 GB)

Откривање движење: во случај на движење, камерата ги снима настаните и испраќа предупредување до нашиот уред

Погодна за надворешна употреба, IP66 заштита, водоотпорна

Големина на слика: 2MP, објектив 4 mm

Максимална резолуција: 1920*1080P

WiFi протокол: 2,4 GHz, IEEE 802.11 b/g/n

Растојание и агол на чувствителност: 0-12m, 120°

Покриеност на слика: 0-15m, 90°

Работна температура: помеѓу -10°C и 60°C

Капацитет на батеријата: 4000 mAh (2000 mAh * 2)

Моќност на соларни панели: 2,2W
Максимална струја за полнење: 400 mA

Работно светло ноќе: Бело светло (додатна LED, стандардна)/ IR LED, Рачно префрлување
Моќност на бело светло: 2W LED 1W*2 парчиња (стандардно)
IR LED моќност: 2W 1W*2 парчиња

Потрошувачка на енергија во мирување: 0,003 W
Работна потрошувачка на енергија: дење≤2W,ноќ≤4