Xiaomi Mi Wireless Outdoor Security Camera 1080p, BHR4433GL

4,190.00 ден

Xiaomi Mi Wireless Outdoor Security Camera 1080p, BHR4433GL

Шифра 2049

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
    • На e-mail: info@mkmarket.mk
                          info.mkmarket.mk@gmail.com
Категорија SKU: 2049 Ознаки:

Опис

Xiaomi Mi надворешна камера за видео надзор на вашиот дом 2MP

Безжично поврзување 2.4 WiFi IEEE802.11b/g/n

IR светло за ноќно снимање до 10 m со WDR технологија за детално чиста слика

F 2.1 оптичка леќа со зголемен проток на светлина за почиста слика

Вграден микрофон и звучник преку кој може да комуницирате – двонасочна комуникација

Видливо поле на оптичката леќа 130°

Аудио – видео комресија H.265

Резолуција 1980×1080 (1080p)

Оперативен систем: Андроид 6 и понов или iOS 10 или понов

Испраќање на аларм при детекција на движење до 7м

Вградена батерија од 5700 mAh

Димензии: 52x122x102 mm

Тежина: 273 gr.

НАПОМЕНА: КАМЕРАТА НЕ МОЖЕ ДА СЕ КОРИСТИ САМОСТОЈНО БЕЗ ВНАТРЕШЕН РЕСИВЕР