Вреќа за спиење 210 x 75 cm

790.00 ден

Вреќа за спиење 210 x 75 cm

Шифра 3350

Нарачај го производот директно на :

 • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
 • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
 • Chat на веб страната
 • Во inbox
 • На e-mail: info@mkmarket.mk
                      info.mkmarket.mk@gmail.com

Опис

Оваа вреќа за спиење обезбедува одлична топлинска изолација, овозможувајќи ти да уживаш во пријатен сон.

Направена од висококвалитетен полиестер, нашата вреќа за спиење нуди нежен и природен допир на кожата.

Практична и мобилна, оваа вреќа за спиење е дизајнирана со леснотија за носење и преклопување. Лесно е да се спакува во патна торба, што ја прави идеална за кампување, патување или излети.

Може да се користи и дома, како дополнителен слој на топлина на твојот кревет во студените зимски месеци. Тоа ти дава флексибилност да ја прилагодиш на твоите потреби и да уживаш во удобност и топлина во текот на целата година.

Со внимателно избрани материјали и иновативен дизајн, оваа вреќа за спиење е твој идеален придружник за сите авантури. Лесна и практична вреќа за спиење, која може да ја користиш во секакви прилики.

Благодарение на напредната технологија, вреќата за спиење е обложена со специјален материјал кој ја задржува телесната топлина во внатрешноста на торбата, дури и кога температурите се ниски. Без разлика дали кампуваш на планина, истражуваш село или го поминуваш викендот во планинска кабина, оваа вреќа за спиење ќе ве одржува топли и пријатни цела ноќ.

Технички карактеристики:

 • Надворешен материјал: 190T polyester
 • Полнеж: Hollow Fibre
 • Нето тежина: 0.95 Кг
 • Наменета за температури до 0 степени, не е за екстремни зимски услови
 • Достапна во сина и зелена боја

Димензии на 1 распостелена вреќа:

 • Вкупна должина со делот за глава 210 см
 • Ширина: 75 см
 • Должина без делот за глава 180 см
 • Должина на делот за глава 30 см

Димензии кога е спакувана во чантата:

 • Дијаметар 21 см
 • Висина 37 см

Дополнителни информации

Одберете боја:

Сина, Зелена