Алатка за правење коцки од почва за расад

790.00 ден

Алатка за правење коцки од почва за расад

Шифра 4231

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
    • На e-mail: info@mkmarket.mk
                          info.mkmarket.mk@gmail.com
Категорија SKU: 4231 Ознака:

Опис

Градинарска алатка со пружина со која можете да правите коцки набиена почва за расад

Ви помага да одгледувате поздрави садници со поттикнување на посилен корен преку природно снабдување со кислород

Секоја подготвена коцка има вдлабнатина на врвот во која се засадува семе од растение

Кога растението е подготвено за пресадување, расадот се пресадува во градината заедно со целата коцка

Посебна предност при користењето на коцки почва во производството на садници се хранливите материи кои се задржуваат во коцката и тоа што при пресадувањето нема оштетување и стрес за корените

Значително ја намалува употребата на пластични садови и најлонски кеси за садници, што е многу важно за зачувување на животната средина

Материјал: пластика

Димензии: 285 x 102 mm