Вибро масажер против целулит и маснотии

1,190.00 ден

Вибро масажер против целулит и маснотии

Шифра 4897

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                        info.mkmarket.mk@gmail.com
Категорија SKU: 4897 Ознаки:

Опис

Принцип: Користејќи го принципот на вибрации со висока фреквенција, длабоката вибрациона гуа-ша масажа на различни делови од телото преку главата за масажа може да го натера телото да се загрева полека, со што ќе се постигне ефект на слабеење и разубавување на телото.

Фреквенцијата на вибрации може слободно да се прилагоди со помош на вградениот потенциометар со 5 нивоа на јачина.

Масажер за кожа: Масажерот за слабеење е изработен од висококвалитетен ABS материјал, мала тежина, издржлив. Перницата од пена е мека и удобна, а ткаенината за покривање е мека и удобна, така што нема да ја повреди кожата за време на масажата.

Овој електричен масажер со вибрации може да ви помогне да го третирате вашиот стомак, нога, рака, рамо, грб, врат и слично, на работа или патување

Ергономски дизајн: ергономски дизајн и дизајн на рачна форма, лесен за употреба, не се уморува по долга употреба. Обвивката од ткаенина се вади и се пере, лесно се монтира и чисти, безбедна и здрава. Симулирана масажа на раце за да помогне во олеснување на професионалните болести предизвикани од долго седење или стоење

Универзален за употреба, за мажи и за жени.

Олеснете ја напнатоста на мускулите и постигнете состојба на релаксација со нашиот пренослив електричен масажер за тело. Дизајниран да цели на различни делови од вашето тело, овој масажер за цело тело може да се користи на вратот, грбот, рацете, долниот дел на грбот, нозете и мускулите.

Со својот компактен и пренослив дизајн, можете да го носите овој масажер со себе каде и да одите, обезбедувајќи уживање во смирувачка масажа во секое време и каде било. Без разлика дали сте дома, во канцеларија или патувате, овој масажер ќе ви ја обезбеди потребната удобност.
Со три навлаки од мека ткаенина, можете да го приспособите вашето искуство со масажата за да одговараат на вашите преференции. Изберете го капакот што обезбедува совршена количина на компресија и удобност на вашето тело.
Целулитниот масажер за обликување на телото не само што е одличен за релаксација, туку помага и за намалување на појавата на целулит. Користете го редовно за да го стимулирате протокот на крв и да ја подобрите текстурата на вашата кожа.
Инвестирајте во здравјето на вашето тело и искусете ги придобивките од нашиот пренослив електричен масажер за тело. Кажете му збогум на мускулната напнатост и здраво за релаксација!

Спецификација:

Тип на ставка: Машина за масажа за слабеење
Материјал: ABS
Брзина: повеќе брзини
Заменлива крпа за масажа на главата: 3 типа
Примена: стомак, половина, нозе, раце, колкови, рамења итн.

Димензии 15 x 10 x 10 cm

Работи на 220 V