ЕМС масажер за стопала

490.00 ден

ЕМС масажер за стопала

Шифра 3790

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
    • На e-mail: info@mkmarket.mk
                          info.mkmarket.mk@gmail.com
Категорија SKU: 3790 Ознаки:

Опис

Масажер за стопала со електро-импулсна стимулација

Ги релаксира стапалата.

Мека и пријатна подлога за стапалата.

Сребрено јонско поле

Посебна главна единица, подната подлога може да се исчисти со влажна крпа.

Подлогата за стапала е изработена од мек флексибилен материјал, а неговата издржливост е извонредна.

Висококвалитетен спроводлив материјал, подлогата за стапала се преклопува и е лесна за носење.

ЕМС се користи за зајакување на мускулите, рехабилитација, спречување на мускулна атрофија, зголемување на циркулацијата на крвта, мускулна релаксација, козметичко тонирање на мускулите.

Со овој производ се врши физикална терапија на стапалата, масажа, стимулација на точките на акупунктура, ја ублажува болката, го намалува заморот.

Начин на употреба:

1. Овој производ не е водоотпорен, затоа не допирајте го производот со влажни раце, не мијте го со вода или истурете течност.
2. Исчистете ги стапалата и избришете ги со сува крпа пред употреба.
3. Исто така, не користете го овој производ со врела вода или ненадејна промена на температурата.
4. Не се користи со срцеви заболувања или при бременост.

Спецификација:

Име на предмет: EMS масажер за стапала
Боја: Црна
Напојување: Се полни преку УСБ кабел на полнач од мобилен телефон со УСБ порта