Bluetooth аудио приемник

990.00 ден

Bluetooth аудио приемник

Шифра 4475

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                        info.mkmarket.mk@gmail.com
Категорија SKU: 4475 Ознака:

Опис

Аудио приемник наменет за секаков вид на аудио засилувач, ресивер, аудио систем преку безжично поврзување – bluetooth

Слушајте музика поврзани преку вашиот телефон, лаптоп, или преку USB мемориски стик

Можност за поврзување во автомобил со радио кое има аудио влез – AUX

Можност за истовремено спарување на два уреди

Може да се продуцира музика од било кој аудио уред со 3.5 мм аудио влез

Може да се поврзе и преку два 2RCA in/out пинови со аудио уредот

УСБ влез преку кој можете да ја слушате вашата омилена музика веќе снимена на УСБ мемориски стик

10 m растојание на прием на Bluetooth сигналот од изворниот уред ( телефон, лаптоп)

Технички карактеристики:

Име:  Bluetooth aудио предавател

Модел на производ: BLS-B21;

Уред за поддршка: Поддршка за поврзување на два мобилни телефони;

Верзија компатибилна со Bluetooth: 5.2;

Излезен интерфејс: 3,5mm стерео RCA лев и десен канал;

Опис на функцијата: U-диск, најнова поддршка MP3, WAV, FLAC, APE формат. Повик без раце, поврзување со NFC;

Протокол компатибилен со Bluetooth: AVRCP, A2DP;

Фреквентен опсег: 2400-2483,5 MHz;

Фреквентен одговор: 20Hz-20kHz;

Излезна моќност: 28mWRL=16Ω;

SNR: поголема од 90dB;

Вкупно хармонично изобличување: помалку од 0,1%, поддршка SBC, AAC;

Растојание на пренос нанапред: 10 метри;

Напојување: Поддршка Micro USB интерфејс 5V напојување;

Големина на производот: 78 x50x18 (мм);

Во сетот доаѓа аудио приемник, УСБ кабел за напојување и аудио (pin to pin) кабел

Tежина: 32 g;

Видео: https://www.youtube.com/watch?v=yBVoJcn_wk4