Сет безжични микрофони со приемник

1,490.00 ден

Сет безжични микрофони со приемник

Шифра 3802

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                        info.mkmarket.mk@gmail.com

Опис

Компактен, квалитетен радио систем со два радио микрофони.
Идеален за почетници пејачи, за бини во мали барови, пабови, подиуми за танцување и домашна употреба
Ако не ви треба скап, професионален микрофон, караоке микрофонот е вистинскиот избор!

Спецификации:

Се поврзува со повеќето аудио уреди кои имаат влезови за микрофон. (гитарски засилувач, караоке, итн.)
2 микрофони, 1 приемник со 2 вградени антени што се извлекуваат

Доаѓаат со 6,35 џек кабел (должина на кабелот за приклучок: приближно 86 см / 33,86″)
Спецификација:
Фреквентен опсег: FM121,7- 128,7 MHz
Опсег на фреквенции: 100Hz-10000Hz (± 3dB)
Дисторзија на звукот: помалку од 1%
Динамички опсег: 80 dB
Вредност: 220
Работна температура: 0 – 45 Степени
Предавател на микрофон:: 10м / 393,70″
Тип на зрачење: FM
Сооднос сигнал/шум: подобар од 80dB
RF моќност: 8mW (максимум 50mW)
Отстапување на фреквенцијата: 75 KHz
Батерија: V 9 батерии (не се вклучени)
Приемник:
Тип на ресивер: FM
Сооднос сигнал/шум: 50 dB
Режим на прием: суперхетеродинска просторна разновидност
Ниво на аудио излез: > 25 mV
Чувствителност на прием: 600w (несиметрично)
Моќност: 30 dB / µV