Новогодишно светло – капки дожд – соларни

540.00 ден

Новогодишно светло – капки дожд – соларни

Шифра 3840

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
    • На e-mail: info@mkmarket.mk
                          info.mkmarket.mk@gmail.com

Опис

1. Оваа 5 метри долга LED соларна низа со 20 светилки обезбедува ефект на капки дожд. Целата систем за осветлување е водоотпорен, погоден за надворешна употреба.
2. Работно време од 8 часа по целосно полнење на соларната енергија, уживајте во осветлувањето цела ноќ
3. Романтичните светлосни ефекти светат во текот на ноќта, идеални за украсување на вашите градини, двор, тревник, трем, порта, двор итн.
4. Има 2 прекинувачи, еден е режим (2 режими: стабилен и трепка), друг е вклучување/исклучување
5. Панелот кој се напојува со соларна енергија се поставува на држач од 20 см. Со ON/OFF, MODE прекинувачи
6. Еколошки производи, висока стапка на конверзија на енергија
7. Ставете го под сонце во текот на денот, а ноќе почнува да свети. Тоа варира во зависност од интензитетот на сончевата светлина, географските локации на корисникот, временските услови и промената на годишните времиња
8. Ставете на ѕид, прозорец, врата, под, таван, трева, елка, столб или зграда, додавате совршена атмосфера во вашето место
9. Совршена декорација за Нова Година,  Божиќ, Денот на вљубените, забава, свадба итн

Спецификации:
1.Соларни панели: 2V 100mA
2.Големина на соларни панели: 6,5*6,5*2cm
3. Батерија на полнење: 1.2V 600mAh AA Ni-MH батерија
4.Полнете 6-8 часа во сончеви денови и светло 8-10 часа навечер
5. Применливи прилики: Свадба, Дом, Бар, Хотел, КТВ
6.Водоотпорно ниво: IP44
7. Режим на блиц: осум режим