Ѕвездена проекторска ламба со LED часовник

590.00 ден

Ѕвездена проекторска ламба со LED часовник

Шифра 4570

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                        info.mkmarket.mk@gmail.com

Опис

Дигиталниот будилник може да проектира реална ѕвездена светлина на таванот или ѕидот, што не само што создава пријатно и релаксирачко искуство пред спиење за децата, туку и им помага да го разберат универзалното астрономско научно знаење.
Ѕвездената светилка со проектор е дизајнирана со голем дигитален екран што ги прикажува времето и датумот, може да ви помогне да ги разбудите вашите деца наутро, а функцијата за одложување ви овозможува да дремат неколку минути.
Светлото за проекција на будилникот вклучува 10 песни, вклучувајќи природни звучни бранови, меурчиња, проточна вода и светски познати песни. Амбиенталниот звук има ефект на намалување на стресот и релаксирачки ефект, што го олеснува заспивањето.
Ѕвездената проекторска светилка на батерии може да создаде романтична атмосфера, е совршен украс за спалната соба, но и најдобар придружник за децата.
Преносливиот дигитален будилник е широко користен во дневни соби, трпезарии, кујни, детски соби, роденденски забави, свадбени забави и сите други празнични забави.

Димензии 11x11x9 cm