Водоотпорно декоративно LED Светло

490.00 ден

Водоотпорно Декоративно LED Светло

Шифра 4248

Нарачај го производот директно на :

 • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
 • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
 • Chat на веб страната
 • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                       info.mkmarket.mk@gmail.com
Категорија SKU: 4248 Ознаки:

Опис

Достапни се 16 различни бои. Можеш да ги измешаш и да ги споиш за да имаш различни шеми на бои, создавајќи различни расположенија за која било ситуација.

Светлата доаѓаат со далечински управувач за полесно да ги контролираш светлата од далечина. Овој далечински управувач работи од 9 метри, овозможувајќи ти оддалеку да ги вклучиш или исклучиш светлата или да го промениш режимот.

Постојат 4 различни режими на осветлување. Ова навистина може да додаде посебно расположение на една вечер, а исто така е многу забавно.

Водоотпорно декоративно LED светло кое може да биде поставено на било кое место, внатре или надвор од домот – градина, патека, фонтана, базен, итн.Можеш да го закачиш на било кое место, бидејќи има магнет за метални површини и на сите останати површини се лепи со вакум гумичка.

Ова водоотпорно декоративно LED светло има 13 лед светла во внатрешноста во 16 раслични бои.

Ова лед светло е водоотпорно така да можеш да го поставиш и во твојот базен или фонтана како осветлување и декорација.

Без разлика дали организираш вечерна забава покрај базен, романтична вечера покрај фонтаната или едноставно сакаш да додадеш лесен акцент на твојот надворешен простор, овие водоотпорни декоративни светилки се совршен избор за подобрување на естетиката и атмосферата на твојот простор.

Технички карактеристики:

 • Работи со: 3 x AAA батерии;
 • Водоотпорно ниво: IP68;
 • Димензии: 7 x 2.8 cm.