Чорапи за компресија – Zip Sox

490.00 ден

Чорапи за компресија – Zip Sox

Шифра 3627

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
    • На e-mail: info@mkmarket.mk
                          info.mkmarket.mk@gmail.com

Опис

Овие чорапи за компресија го намалуваат отокот на нозете, спречуваат проширување на вените, венска инсуфиенција и сл.

Удобни за носење, не се забележуваат под облеката

Имаат патент за полесно облекување

Материјал: 75 % најлон, 25 % спандекс

Две големини