Силиконска подлога за месење тесто

370.00 ден670.00 ден

Силиконска подлога за месење тесто

Шифра 4735

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                        info.mkmarket.mk@gmail.com

Опис

Помошна алатка за кујна за успешна и прецизна подготовка на пецива без да се залепи тестото
Нелеплива – Најголемата предност на оваа подлога е тоа што ќе спречи лепење на тестото. Веќе не мора да користите големи количини брашно само за да не се залепи тестото.
Лесна за употреба – лесно се чисти и не се лизга од површината
Отпорна на топлина – Можете да го користите наместо хартија за печење, или да ставите врело тенџере, бидејќи е отпорна на високи температури, што значително ја проширува намената на оваа подлога.
Без неред – Заборавете на купот брашно и целата неред што се прави при месење
Компактна – Не зазема многу простор, бидејќи основата се преклопува и може да се вклопи во секој агол од кујната
Незаменлив додаток – Оваа база ќе стане задолжителен асистент при секое ваше готвење
Материјал: силикон

Димензии и цена:

50 x 40 cm – 370 ден.

64 x 45 cm – 420 ден.

80 x 60 cm – 670 ден.

 

Дополнителни информации

Одберете големина

50 x 40 cm – 370 ден., 64 x 45 cm – 420 ден., 80 x 60 cm – 670 ден.