Туш систем за бања

1,590.00 ден

Туш систем за бања

Шифра 3809

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                        info.mkmarket.mk@gmail.com
Категорија SKU: 3809 Ознаки:

Опис

Туш системот има стациониран туш, подвижен туш и црево. Системот за туширање е турски изработен со модерен и стилски дизајн.

Системот за туширање работи многу добро дури и при низок притисок на вода. Изработен е од висококвалитетен месинг со хромирана површина. Цевките се изработени од нерѓосувачки челик тип 304. Рачниот туш, како и главата за туширање на суспензијата на цевката, со својата ненаметлива овална форма и сјајната површина даваат чувство на стил и придонесуваат за удобност во бањата.

Висината лесно се прилагодува со помош на специјална опрема за движење нагоре и надолу по цевката на тушот. Системот се состои од 1/2k – 1/2 флекс армиран двоен држач изработен од нерѓосувачка флексибилна спирала и 60 cm 1/2k -1/ 2 двојна фиксна флексибилна спирала изработена од нерѓосувачки челик.

Мастер моделот е опремен со систем за заштеда на вода, како и заштита од таложење бигор. Производот е сертифициран со TSE и CE, што го гарантира неговиот квалитет и доверливост.

Карактеристики:

Боја: Хром

Материјал: ABS – Ширина од нерѓосувачки

Ширина: 22 см

Висина: 94 см

Длабочина: 34 см

Тежина: 2500 гр

Тип на проток: Проток на дожд

Идеален работен притисок: 3-4

Дијаметар на главата на шипката: 1,4 cm

Материјал на цревото: нерѓосувачки

Должина на цревото: 150 cm

Број на функции: 3