Пилатес топка 55 cm

590.00 ден

Пилатес топка 55 cm

Шифра 4812

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                        info.mkmarket.mk@gmail.com
Категорија SKU: 4812 Ознаки:

Опис

Ергономскa фитнес топка која може да го подобри здравјето, да обликува убаво тело, да ја зголеми издржливоста на срцето, рехабилитација на грбот, контрола на тежината, циркулацијата на крвта и подобрување на рамнотежата. Ви помага да го обликувате вашето совршено тело со рамномерно истегнување на телото и активирање на длабокото јадро.
Фитнес топката е изработена од висококвалитетен ПВЦ материјал, со дизајн отпорен на експлозија и против лизгање, структура отпорна на експлозија, заштита на животната средина и здравје, дизајн против кинење. Модерната високотехнолошка технологија ја гарантира стабилноста на топката.
Совршената фитнес топка е направена со повеќе процеси. Изработен е од еколошки висококвалитетен ПВЦ, без штетни тешки метали и материјали, нетоксичен, без загадување и еколошки здрав. Може да го користат жени, девојчиња и момчиња. Максималната носивост на медицинската топка за стабилност е до 150 kg.
Фитнес топката за пилатес е опремена со пумпа за надувување за надувување. Корисниот модел може брзо да ја надува/издува топката за фитнес, што е погодно за употреба. Вашата фитнес топка е издишана. Со малку труд, можете брзо да го наполните воздухот за неколку минути за тренинг. Дијаметарот на фитнес топката е 55 cm
Достапна во сина, розе, виолетова и сива боја

Во сетот е вклучена пумпа и додатоци за пумпање на топката.

Дополнителни информации

Одберете боја:

Сина, Виолетова, Розе, Сива