Hula Hoop – справа за обликување на струкот

890.00 ден

Hula Hoop – справа за обликување на струкот

Шифра 3221

Нарачај го производот директно на :

 • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
 • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
 • Chat на веб страната
 • Во inbox
 • На e-mail: info@mkmarket.mk
                      info.mkmarket.mk@gmail.com
Категорија SKU: 3221 Ознаки:

Опис

Оваа е фитнес опрема со кружна форма која ја следи линијата на струкот без да ги оптоварува колковите. Овој хула-хоп е фиксиран за колкот со што овозможува да немате модринки за време на тренинзите.

На самиот хула хоп има ротирачки тег. Кога ќе се ротира тегот, интелигентното броење на екранот може да Ви помогне да ги одброите  движењата. Со помош на прилагодливиот тег, сега можете да вежбате секој ден без да потрошите многу напор и време.

Овој Хула Хоп може да се прилагоди различно според големината на струкот. Деловите се многу лесни, може  да се соберат заедно и да се раздвојат, лесен е за складирање и заштедуваат простор.

Пуштете ја вашата омилена музика и започнете, ќе уживате низ целиот тренинг.

 • Согорува два до три пати повеќе калории отколку обичен хула-обрач.
 • Новиот хула-обрач што не паѓа, е лесен и едноставен,
 • не зазема место и е лесен за вежбање,
 • Погоден за градина, плажа, теретана, тревник, за на пат и сл.