Сет за сликање од 146 парчиња

1,190.00 ден

Сет за сликање од 146 парчиња

Шифра 4471

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                        info.mkmarket.mk@gmail.com
Категорија SKU: 4471 Ознаки:

Опис

Совршен сет за сликање составен од 145 парчиња содржи широк асортиман на алатки за сликање, што ви е потребно за да се потопите во уметничкиот свет. Вклучувајќи 36 моливи со акварел, 24 маслени пастели, 28 моливи во боја, 24 акварел бои, 24 туби за боја, 2 моливи, 2 палети, 2 гуми за бришење, 4 четки за сликање, 1 острилка. Совршен за почетници, хоби уметници или напредни корисници.
Висок квалитет: производите користат безопасни материјали. Оригинални дрвени пенкала, изработени од еколошки материјал, нетоксични, без мирис. Боите се живи и заситени, светли и јасни, не се лесно да избледат, текстурата на јадрата на пенкалото е изедначена, високо пигментирана и непречено пишува. Ова е добра алатка за имагинација и креативност.
Широка употреба: во кутијата има различни видови производи за вистинска експлозија на боја на камења, дрво, хартија и платно, така што можете да користите боички, маслени пастели, боички и други за да креирате различни уметнички дела. Комбинацијата на бои богати за да ги задоволат потребите на сликарството, го отвора целиот свет на креативноста.
Делукс кутија: преносливата уметничка футрола може да ги собере сите уметнички предмети и да ги одржува уредни и организирани, прави приборот за сликање да биде брзо достапен. Позицијата на алатите за сликање е исто така многу погодна и соодветна, кутијата има и рачка. Многу е погодно за домашна употреба и патување.

Сетот е достапен во сина и розе боја.

Дополнителни информации

Одберете боја:

Сина, Розева