Детска маса со проектор за цртање

870.00 ден

Детска маса со проектор за цртање

Шифра 3882

Нарачај го производот директно на :

  • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
  • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
  • Chat на веб страната
  • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                        info.mkmarket.mk@gmail.com

Опис

Ја поттикнува креативноста – Оваа маса го комбинира традиционалното цртање со модерната технологија на проекција, охрабрувајќи ги децата да ја истражуваат својата имагинација и креативност на нов и забавен начин.

Интерактивно учење – Проекторот им овозможува на децата да цртаат над проекциите, создавајќи уникатни и инспиративни уметнички дела. Проекциите можат да прикажуваат букви, бројки, форми или други едукативни содржини, правејќи го учењето забавно и привлечно за децата од сите возрасти.

Развива моторни вештини – Преку активности со цртање и боење, децата развиваат фина моторика, координација на рака-око и прецизност на движењето. Користењето проекции за цртање, исто така, го поттикнува развојот на очните вештини и просторната перцепција.

Погодна за сите возрасти – Оваа иновативна маса за цртање со проектор е погодна за деца од сите возрасти. Едноставното прилагодување на висината и навалувањето на масата овозможува прилагодување на потребите на децата од различна возраст и им овозможува удобно и ергономско искуство при цртање и учење.

Оваа маса доаѓа со интегриран проектор кој им овозможува на децата да цртаат низ проекциите. Со широк спектар на тематски проекции, вклучувајќи животни, возила, букви, бројки и друго, децата ќе уживаат во бескрајна инспирација и забава додека ги создаваат своите уметнички ремек-дела.

Со овој сет добиваш се што ти треба за твоето дете да ја истражува својата креативност и да учи преку игра. Со 12 маркери, 3 слајдови кои содржат вкупно 24 слики, сунѓер за бришење на таблата и подлога за цртање, твојот мал уметник ќе има неограничени можности за забава и учење.

Технички карактеристики:

Материјал: ABS пластика ;
Димензии: 25 x 20 x 35.1cm;
Напојување: 3x AA батерии (не се вклучени) ;
Тежина: 280g;
Возраст: 3+;
Боја: Розова и Сина.

Во сетот добиваш:

12 фломастери;
3 слајдови со вкупно 24 сликички;
1 сунѓер за бришење на таблата;
1 блок за цртање.

Видео:

 

Дополнителни информации

Одберете боја:

Розева, Сина