Летечка магична самовила

590.00 ден

Летечка магична самовила

Шифра 3296

Нарачај го производот директно на :

 • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
 • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
 • Chat на веб страната
 • Во inbox
 • На e-mail: info@mkmarket.mk
                      info.mkmarket.mk@gmail.com
Категорија SKU: 3296 Ознаки:

Опис

Летечка магична самовила која ќе ги одушеви вашите најмили. Оваа неверојатна летечка кукла ќе ги одведе девојките во светот на бајките полн со магија со својот посебен танц!

Со помош на иновативна IR технологија и сензори за движење, оваа играчка навистина може да лета и да биде во воздухот до неколку минути!

Оваа играчка има сензор за допир, односно кога ќе полета и почне да паѓа надолу доволно е само да ја поставите раката пред леталото и таа повторно ќе се издигне на горе.

Лесна за употреба, самовилата треба само да се вклучи и да се насочи со раката нагоре.

Лета до 5 метри во височина – Движи ги крилјата на самовилата со притискање на копче и таа може да лебди веднаш над твојата рака или 5 метри над неа.

Магичен дизајн – Куклата со дизајн на вила има ротирачко здолниште и сензор кој и овозможува да ги следи движењата на раката под неа.

Батерии што се полнат – Не мора да ги менуваш батериите, само наполни ги со USB-кабел!

Идеална играчка за додавање магичен сјај на роденденските забави! Оваа блескава кукла ќе ја воодушеви секоја мала принцеза на нејзиниот посебен ден.

Создадена да инспирира имагинативна игра дома, оваа играчка ги поттикнува децата да го истражуваат светот на бајките и да создаваат свои авантури.

Комбинирајќи забава и едукација, летечката самовила може да послужи како одлична алатка за развивање на детската имагинација и креативност. Тоа им помага на децата да развијат приказни и да ги прошират своите хоризонти преку игра.

Со својот елегантен дизајн и магичен сјај, оваа кукла е совршен подарок за секоја пригода. Без разлика дали се работи за роденден, Божиќ или некој друг посебен момент, оваа играчка сигурно ќе го остави твоето дете без зборови и ќе предизвика насмевка на неговото лице.

Технички карактеристики:

 • Полнење: USB кабел;
 • Време на полнење: 30 мин;
 • Време на лет: 7-10 мин;
 • Материјал: пластика.