Мини ротирачко менгеме – метална стега

890.00 ден

Мини ротирачко менгеме – метална стега

Шифра 2527

Нарачај го производот директно на :

 • Телефон: 071 713 153 или 079 344 285
 • Viber:  071 713 153 или 079 344 285
 • Chat на веб страната
 • Во inbox
  • На e-mail: info@mkmarket.mk
                       info.mkmarket.mk@gmail.com
Категорија SKU: 2527 Ознаки:

Опис

Вртливото менгеме за на работната маса е идеален додаток на секоја работилница, обезбедувајќи ја потребната удобност и ефикасност за време на различни проекти. Со можност за повеќекратна приспособливост, оваа стегач овозможува лесно прилагодување на аголот и положбата на работа, прилагодувајќи се на специфичните барања на секоја задача.

Вртливото менгеме ти овозможува лесно да го прилагодиш аголот и положбата на твојата работа, правејќи ја работата на проекти поразновидна и полесна.

Со моќен затегнувач, обезбедува цврста фиксација на материјалот, со што се обезбедува стабилност и прецизност при обработката на работната маса.

Вртењето на стегачот ти овозможува брзо и лесно пристапување до различни делови од твојот проект, зголемувајќи ја ефикасноста на работата и намалувајќи ја потребата за постојано преместување работни материјали.

Изработено од издржливи материјали, оваа вртливо менгеме е дизајнирано да издржи тешка работа и долготрајна употреба, обезбедувајќи долговечност и сигурност во текот на твоите работни активности.

Голема и разноврсна примена кај столари кои сакаат цврсто и прецизно држење на дрвото за време на различни фази на обработка, во работилниците за обработка на метал, оваа стега е корисна за фиксирање на метални парчиња при сечење, обликување или заварување, обезбедувајќи стабилност и безбедност, хоби занаетчии и љубителите на занаетчиството можат да ја искористат оваа клешта кога прават различни проекти, олеснувајќи ја работата и зголемувајќи ја прецизноста.

Технички карактеристики:

 • Мини ротирачко менгеме изработено од алуминиум
 • Стегачка челуст со ширина од 7 см и максимално отворање од 7 см
 • Стега – клешта за прицврсување на работна површина до 5 см дебелина
 • Гумени облоги како би се спречило оштетување на работната површина и на предметот кој се обрабоотува
 • Високо квалитетна алуминиумска легура, ротација за 360 степени, висока цврстина и отпорност на корозија.
 • Идеално за занаетчиски работи како резба, моделирање, лепење, сликање, заварување, брусење, обработка на дрво и тн.